13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DOŻYNKI W PIOTROWICACH ORAZ PODSUMOWANIE PLENERU MALARSKIEGO

Dożynki w Piotrowicach oraz podsumowanie pleneru malarskiego25 sierpnia Piotrowice uroczyście obchodziły Święto Plonów. Podczas tegorocznych dożynek odbyło się podsumowanie Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Gminie Przeciszów, swoją nazwą i tematyką wpisującego się w świąteczny dożynkowy nastrój.

„Gmina Przeciszów pędzlem malowana…” – taką bowiem nazwę nosił plener zorganizowany w Przeciszowie, który trwał od 16 do 26 sierpnia. Udział w nim wzięli malarze z Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Byli to: Zdzisław Połącarz, Ryszard Pozdrowicz, Wasyl Stetsko, Marek Mamica, Grzegorz Haiski, Ivan Maliński, Gienadij Gawarcow, Svitlana Shynkarenko, Zofia Trzepióra-Noga, Izabela Jamrozińska, Anna Szmit-Mamica, Agata Skrzelowska, Anastazja Fietisowa, Katarzyna Kudełka.

Podczas dożynek w Piotrowicach po części obrzędowej odbyła się część artystyczna, w której wystąpili: Koło Gospodyń Wiejskich w Piotrowicach, Samorządowe Przedszkole w Piotrowicach oraz chór Perfectum działający przy Szkole Podstawowej w Piotrowicach.

Wideo

Dożynki w Piotrowicach i podsumowanie pleneru malarskiego
Dożynki w Piotrowicach i podsumowanie pleneru malarskiego

Galeria