18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „KARPIOWE SMAKI” W BRZEŹNICY

„Karpiowe Smaki” w Brzeźnicy9 czerwca 2019 roku w Amfiteatrze w Brzeźnicy odbył się piknik „Karpiowe Smaki”, zrealizowany w ramach operacji „Organizacja wydarzeń kulturalno-artystycznych promujących i upowszechniających dziedzictwo kulturowe rybołówstwa. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze„.

Tego dnia w Brzeźnicy odbyły się warsztaty wikliniarskie oraz warsztaty ceramiczne. Te pierwsze poprowadziła Pani Zofia Jordanek z Woźnik, zaś drugie Pani Mira Sabatowicz z Galerii Bałysówka z Tomic. Degustację potraw regionalnych przygotowało Stowarzyszenie Nowoczesna Gospodyni. Jak na „Karpiowe Smaki” przystało, promowano dania z karpiem w roli głównej.

Część artystyczną imprezy rozpoczął zespół Czerwone Korale. Następnie na scenie zaprezentowały się Tańczące Kumoszki oraz Marzena Lipińska, która dała pokaz tańca flamenco. Nie zabrakło także występów dzieci i młodzieży, czyli laureatów XX Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej. Pokaz taneczny dały również zespoły taneczne działające przy CKiP w Brzeźnicy pod opieką artystyczną Pauliny Milowskiej. Finałem był koncert zespołu ABBA SHOW i BONEY M. SHOW.

Wideo

Karpiowe Smaki w Brzeźnicy 2019
Karpiowe Smaki w Brzeźnicy 2019

Galeria