13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FILM KONCERT NOWOROCZNY ZATORSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

FILM Koncert Noworoczny Zatorskiej Orkiestry Dętej19 stycznia w Kościele Parafialnym w Zatorze odbył się Koncert Noworoczny Zatorskiej Orkiestry Dętej, zespołu Co słychać i scholi Adoremus.

Tradycją stają się już zatorskie koncerty noworoczne, na które przybywa liczne grono słuchaczy. Kościół wypełniony był po brzegi, a orkiestra bisowała kilkakrotnie dostając na zakończenie długie brawa.

W tym roku usłyszeliśmy: Jubilateo – Samuel Hazo; Concerto di Amore – Jacon de Haan; Gdy Śliczna Panna; Ach Ubogi Żłobie; Cicha Noc; Let it snow; Zaśnij Dziecino; Dlaczego Dzisiaj; Tak jak śnieg; Radość Dziś Nastała; Gloria; Bambino Jazzu; Feliz Navidad; Tryumfy Króla Niebieskieg0; Marsz Radeckiego.

Zatorska Orkiestra Dęta wystąpiła pod batutą Łukasza Jabconia, zespół Co słychać przygotowała pani Katarzyna Jabcoń, natomiast scholę Adoremus pani Beata Kokoszka. Obydwie panie wystąpiły ze swoimi zespołami. Ponadto zaprezentowali się także soliści: Justyna Klimek, Marek Nowak i Katarzyna Jabcoń. Opiekunem scholi Adoremus jest ksiądz Bartłomiej Bartosik, który był również pomysłodawcą koncertu. Na organach zagrał Artur Mendyk. Obsługę techniczną w postaci nagłośnienia i świateł zagwarantował Regionalny Ośrodek Kultury, pod którego skrzydłami działa Zatorska Orkiestra Dęta.

 

 

Wideo

Koncert Noworoczny Zatorskiej Orkiestry Dętej
Koncert Noworoczny Zatorskiej Orkiestry Dętej

Galeria