18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OŚWIĘCIMIANIE CZEKAJĄ NA PREMIERĘ FILMU „OŚWIĘCIM-PRAGA”

Oświęcimianie czekają na premierę filmu „Oświęcim-Praga”Grupa pasjonatów kina BUNKROWCY Oświęcim z Mirosławem Ganobisem na czele realizuje kolejny film „Oświęcim-Praga”.

Głównym wątkiem filmu będzie mało znana mieszkańcom Oświęcimia historia produkcji samochodu marki ,,Oświęcim-Praga”, który montowany był w Brzezince. Autorzy chcą pokazać etapy produkcji, pojazdy, życie prywatne i zawodowe pracowników i dyrekcji. Oczywiście nie zabraknie wątku miłosnego. Realizowany projekt będzie filmem fabularnym, którego premiera zapowiedziana jest na przyszły rok. Zdjęcia do filmu realizowane są przez firmę BIBA Studio.

W projekcie wezmą udział członkowie grupy BUNKROWCY Oświęcim, ale również mieszkańcy miasta i regionu oświęcimskiego. Na swoim koncie grupa ma już dwa filmy amatorskie zrealizowane w ostatnim czasie. Pierwszy to ,,Oświęcim-Auschwitz, na styku dwóch światów”, historia miasta pokazana w dwóch odsłonach, historycznej i teraźniejszej, ukazująca terror oraz losy mieszkańców pod okupacją i obecnie. Drugi to ,,Oświęcimski Kartel Rybny” – przedwojenna historia opowiadająca o tragicznym losie oświęcimskiego rybaka Bernarda Schrettera, którego bieda i niezdrowa konkurencja zmuszają do dramatycznych kroków kończących się samobójstwem.

Poniżej przedstawiamy reportaż o najnowszym filmie, zrealizowany w czerwcu podczas jednego z dni zdjęciowych.

Wideo

https://www.youtube.com/watch?v=hTsJaiZiLAA
https://www.youtube.com/watch?v=hTsJaiZiLAA

Galeria