20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OTWARCIE WIEJSKIEGO DOMU KULTURY W TRZEBIEŃCZYCACH

Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Trzebieńczycach27 stycznia 2019 roku miało miejsce uroczyste otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Trzebieńczycach.

Sala gimnastyczna w Laskowej tego pamiętnego dnia wypełniła się do granic możliwości, bo to właśnie tam rozpoczęły się uroczystości związane z otwarciem Trzewojówki. Pierwszym punktem programu były jasełka wystawione przez grupę „Po sąsiedzku”, składającą się w większości z byłych „Laskowiaków”. Początkowo zakładano, iż przedstawienie odbędzie się w nowym domu kultury, lecz przedsięwzięcie urosło do większej skali i zarówno aktorzy, jak i widzowie potrzebowali większej przestrzeni, by cieszyć się w pełni z widowiska.

Osobą, która miała nad wszystkim pieczę, była Pani Stanisława Balonek, która czterdzieści lat wcześniej w 1979 roku wystawiła w tej szkole swoje pierwsze Jasełka. Ten spektakl był pięknym ukoronowaniem pracy wieloletniej Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskowej.

Trzewojówka była marzeniem lokalnej społeczności, które w dużej mierze udało się ziścić dzięki projektowi w ramach konkursu grantowego „Moje miejsce na ziemi”, finansowanego przez Fundację Orlen – Dar Serca. Projekt o nazwie „Wiejski opłatek, czyli wskrześmy dawną tradycję” oprócz tytułu laureata uzyskał wsparcie w wysokości 3 tys. zł.

Po spektaklu do Wiejskiego Domu Kultury udano się wraz z korowodem jasełkowym. Tam dokonano uroczystego otwarcia poprzez przecięcie wstęgi przez lokalne władze gminy. Trzewojówce pozostaje życzyć wielu ciekawych wydarzeń z kulturą w roli głównej.

Wideo

Jasełka w Laskowej 2019
Jasełka w Laskowej 2019
Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Trzebieńczycach
Otwarcie Wiejskiego Domu Kultury w Trzebieńczycach

Galeria