18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE Z KAROLEM WÓJCICKIM – KOSMICZNE OPOWIEŚCI Z GŁOWĄ W GWIAZDACH

Spotkanie z Karolem Wójcickim – kosmiczne opowieści z głową w gwiazdachBiblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza 22 października o godz. 17:00 do Auli na spotkanie z pasjonatem nieba i wszystkiego co się na nim znajduje – Karolem Wójcickim.

Karol Wójcicki – pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową. Prowadzi warsztaty i szkolenia z odkrywania sekretów nocnego nieba i sposobów ich ujęcia na fotografii, spotkania i wykłady z obserwacją nieba i kosmicznymi opowieściami, a także wyprawy do Arktyki na polowania na światła północy, czyli zorzę polarną.

Działanie jest realizowane w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki – szkolenia dla bibliotekarzy powiatu oświęcimskiego”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Działanie jest organizowane również w ramach obchodów roku 2021 rokiem Stanisława Lema i setnej rocznicy jego urodzin.


Wstęp jest wolny, udział bezpłatny. Zapraszamy.

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu

mbp-oswiecim.pl