18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY PROWADZONE PRZEZ UCZNIÓW I LO W OŚWIĘCIMIU

Warsztaty z pierwszej pomocy prowadzone przez uczniów I LO w OświęcimiuGrupa uczniów I LO im. ks. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu postanowiła zrobić coś dobrego dla swojej okolicy i w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z teorii stworzyła projekt społeczny, odpowiadający na wciąż powracający problem nieznajomości zasad udzielania pierwszej pomocy wśród Polaków.

Według statystyk tylko w 15 na 100 przypadków udzielona jest pomoc poszkodowanemu przed przyjazdem karetki. Uczniowie, chcąc przyczynić się do zmiany tego stanu rzeczy, pod patronatem Grupy Medycznej OSP Kęty-Podlesie zorganizowali cykl warsztatów z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej dla uczniów z pobliskich podstawówek – w Podolszu, Piotrowicach, Przeciszowie i Babicach. Ich celem było dotarcie do jak największej liczby osób oraz zwrócenie uwagi na ten problem nie tylko wśród dzieciaków, dla których przeprowadzone zostały warsztaty, ale też innych ludzi z okolicy.

Jak podkreślają pomysłodawcy, nie udałoby się im zrealizować tego projektu bez partnerów, z jakimi nawiązali współpracę.  Mowa tu o Banku Spółdzielczym w Zatorze, Firmie Arco System Sp. z o. o., Supermarkecie Hana, Sklepie Agena oraz Firmie Handlowo-usługowej Boluś, którzy zaangażowali się w projekt i wsparli go finansowo.

Galeria