18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / WIELKI CHARYTATYWNY MECZ HOKEJOWY „SZÓSTY DLA SZEŚCIU”

Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy „Szósty dla Sześciu”Na zaproszenie Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy szósty raz do Oświęcimia przyjadą sportowcy amatorzy z Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich.

Zagrają dla Antosi, Filipka, Emilki, Alusi, Lenki i Justynki

W barwach HRAP grają aktorzy, kabareciarze, dziennikarze. W sobotę 9 listopada o 17.00 skrzyżują kije z reprezentacją Przyjaciół MOWP. Dotychczasowe mecze były sporym wydarzeniem i zakończyły się wielkimi sukcesami.

Wspólnie z artystami przyjaciółmi MOWP, a przede wszystkim z mieszkańcami powiatu oświęcimskiego udało się zebrać prawie 185 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację podopiecznych MOWP. W godzinach 12.30-17.00 będzie też możliwość oddania krwi.

Przy okazji szóstego meczu MOWP i HRAP pragnie pomóc szótce podopiecznych fundacji:

– Antosi Matusiak 8-latce z porażeniem kończyn dolnych, padaczką, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z opóźnieniem rozwoju mowy z Nowej Wsi
– Filipkowi Gajdzik 4–latkowi cierpiącemu na padaczkę i wiotkość krtani z Oświęcimia
– Emilce Trybuś 3-latce z zaburzeniem mózgowym porażeniem dziecięcym z Chełmka
– Alusi Włodarczyk 3-letniej z wodogłowiem z Brzeszcz
– 22-miesięcznej Lenie Kożuch mieszkance Dworów Drugich, która choruje na wyściółczak anaplastyczny trzeciego stopnia złośliwości
– 6-letniej Justynce Oleś z Oświęcimia chorującej na Neurofibromatoza typ1 w skrócie NF1 i glejaka na nerwie wzrokowym
Podopieczni z różnych miejscowości powiatu oświęcimskiego, którzy wymagają kosztownej długotrwałej rehabilitacji i leczenia.
Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich
Powstała w styczniu 2003 roku. Od tego czasu nieprzerwanie grają zawsze na cele charytatywne. Początkowo grali tylko w Tychach, ale od 2012 zaczęli rozgrywać mecze na terenie całej Polski, między innymi w Warszawie, Katowicach, Nowym Targu, Sanoku, Toruniu i oczywiście piąty raz zagrają w Oświęcimiu.
HRAP tworzą między innymi:
– Bogdan Kalus, aktor i kapitan drużyny,
– Wiesław Tupaczewski i Andrzej Tomanek z Kabaretu OT.TO,
– Tomasz Olbratowski i Darek Maciborek, dziennikarze RMF FM,
– Stachursky, piosenkarz,
– Aga Dyk, piosenkarka,
– Mariusz Kałamaga, komik, stand-upowiec, prezenter telewizyjny,
– Jacek Chadziński, arbiter IIHF, sędzia kilkunastu mistrzostw świata,
– Julia Wróblewska, aktorka,
– Roman Polko, dwukrotny dowódca GROMu,
– Adam Grzanka, satyryk, muzyk, kompozytor i tekściarz,
– Piotr Kupicha, muzyk, kompozytor, wokalista i lider zespołu Feel,
– Andrzej „Gromee” Gromala z RMF MAXXX,
– Tomasz Lebuda, menedżer zespołu Cree
– Tomasz Rajski, były bramkarz,
– Mateusz Dewera, aktor filmowy i teatralny,
– Ewa Błachnio, artystka kabaretowa i aktorka,
– Rafał i Marcin Mroczkowie – aktorzy,
– Mariusz Gabrek, pomysłodawca i współtwórca HRAPu,
– Wojciech Zawioła, dziennikarz sportowy,
– Bartek Demczuk, Robert Korólczyk, Łukasz Kaczmarczyk czy Mateusz Banaszkiewicz z Kabaretu Młodych Panów.
Również mogą uświetnić swoją obecnością takie tuzy sportu jak Jerzy Dudek, były bramkarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz Mariusz Czerkawski, którego nie trzeba przedstawiać fanom hokeja na lodzie.
„Mamy za sobą dwa mecze międzypaństwowe rozegrane przeciwko Reprezentacji Gwiazd Czeskich, autorem pierwszej, historycznej bramki w konfrontacji międzynarodowej jest Adam Grzanka” – mówi Mariusz Gabrek,  prezes zarządu HRAP.
Od 2016 roku HRAP jest formalnie zarejestrowaną reprezentacją. Ich celami statutowymi są promowanie hokeja na lodzie wśród wszystkich grup wiekowych bez względu na płeć, promocja sportowego trybu życia, a także wspieranie różnych inicjatyw społecznych.
Fundacja Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy
Fundacja gra od dziewięciu lat. W tym czasie udało nam się pomóc już prawie 50 podopiecznym,  zebrać ponad dwa miliony złotych, zorganizować ponad 300 imprez, między innymi kilkadziesiąt koncertów, kiermaszów, jarmarków, pikników, mecz piłkarski i hokejowe, galę taneczną, a to wszystko, by zobaczyć uśmiech dziecka i radość rodziców jak mogą patrzeć na swoje dzieci.
„Chcemy zaznaczyć, że zarówno zarząd jak i wolontariusze MOWP to stuprocentowi społecznicy – zapaleńcy, którzy za swoją pracę nie otrzymują żadnego wynagrodzenia, a pieniądze zebrane podczas każdej imprezy w całości trafiają na subkonto naszego podopiecznego. Tym razem kwota zostanie po równo podzielona pomiędzy sześcioro naszych podopiecznych” – informuje Monika Bartosz, prezes Fundacji MOWP.
Zapraszamy do uczestnictwa w tym wspaniałym meczu.
Autorem poniższych zdjęć jest Jacek Balon.

Galeria