13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / GOOROLESKA & KWARTET GALICYJSKI

Gooroleska & Kwartet Galicyjski

Gooroleska & Kwartet Galicyjski
DATA ROZPOCZĘCIA: 16-11-2019 GODZINA: 18:00
MIEJSCE: ROK Zator
ORGANIZATOR: ROK Zator
WWW: https://www.rokzator.pl/zapowiedzi/422-16-listopada-2019-r-gooroleska-kwartet-galicyjski-w-zatorze

OPIS WYDARZENIA:

Nie lada gratka dla miłośników muzyki klasycznej i folkowej!

Gooroleska to pięć osobowości, pięć instrumentów, pasja i chęć do działania. Muzyka, tworzona przez nich to mieszanka pop-rock-folk z elementami elektroniki. Zespół tworzą: Bogusław Nawara – wokal, skrzypce, Krzysztof Ogórek – bas, Dawid Buras – klawisze, sample, Paweł Święs – perkusja, Maciej Piotrowicz – gitara. Każdy z osobna posiada solidny bagaż doświadczeń muzycznych oraz liczne sukcesy na scenach w całym kraju – i nie tylko. Kilka lat temu postanowili stworzyć coś co pozwoliło im na jeszcze większy rozwój. Tak powstała Gooroleska. Premiera debiutanckiej płyty zaplanowana jest na 11/11/2019 r.

Kwartet Galicyjski to kameralny zespół smyczkowy, wykonujący muzykę klasyczną, współczesną oraz autorskie utwory inspirowane muzyką ludową. Tworzą go absolwentki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. Instrumentalistki promują muzykę klasyczną oraz płytę „Folkomania” złożoną z autorskich utworów inspirowanych najpiękniejszymi melodiami ludowymi Małopolski,  W 2019 roku album zespołu uplasował się na 8 miejscu w plebiscycie „Wirtualne Gęśle” organizowanym przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej oraz został finalistą Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. Kwartet otrzymał również nagrodę specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS podczas V Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Formacja posiada na swoim koncie liczne występy w Polsce jak i za granicą oraz współpracuje ze znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej.

CENA BILETU: 20 zł

[źródło: ROK Zator]

GaleriaWarning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer188468/public_html/kulturalnypowiat.pl/wp-includes/class-wp-query.php on line 3701