13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / WYDARZENIA / OŚWIĘCIMSKI KARTEL RYBNY – PREMIERA FILMU

Oświęcimski kartel rybny – premiera filmu

Oświęcimski kartel rybny – premiera filmu
DATA ROZPOCZĘCIA: 18-11-2018 GODZINA: 17:00
ORGANIZATOR: OCK Oświecim
PROWADZĄCY: OCK Oświecim
WWW: http://www.ock.org.pl/Oswiecimski-kartel-rybny---premiera-filmu-5077.html

OPIS WYDARZENIA:

Grupa „Bunkrowcy Oświęcim”, po swoim pierwszym filmie pt. „Oświęcim-Auschwitz na styku dwóch światów” prezentuje kolejną produkcję osadzoną w realiach Oświęcimia. Reżyserem filmu jest Mirosław Ganobis, a scenariusz napisało życie – historia, która wydarzyła się przed II wojną światową. Film jest opowieścią o krakowskim studencie (Bartek Urbańczyk), który zainteresował się tragicznymi losami oświęcimskiego handlarza rybami Bernarda Schrettera (Jarosław Fiedor). Toczył on heroiczną walkę z krakowskim kartelem rybnym braci Kalfusów i ich wspólnikiem Schneidrem „Rybą”, którzy wykorzystywali swoje wpływy w województwie krakowskim i doprowadzili oświęcimski biznes i rodziny kupieckie do ruiny.

Pokazom filmu będzie towarzyszyła wystawa pt. „Oświęcimski kartel rybny – fotografie z planu filmu” autorstwa Romana Stopy, Romana Pawłowskiego, Jarosława Fiedora i Jacka Krawczyka.

Wstęp wolny

GaleriaWarning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer188468/public_html/kulturalnypowiat.pl/wp-includes/class-wp-query.php on line 3701