18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 2. POZYTYWNE ZAKOŃCZENIE LATA DLA JASIA LEŚNIAKA

2. Pozytywne zakończenie lata dla Jasia LeśniakaW niedzielę 19 września w godz. 13-17 na oświęcimskich Bulwarach stowarzyszenie Pozytywni organizuje piknik 2. Pozytywne zakończenie lata dla Jasia Leśniaka.

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach: „Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Nasz malutki synek tylko co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie” – mówią rodzice Janka.

Dzieciątko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała. Złe wiadomości spływały i dalej spływają na rodziców lawinowo. 

Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Okazało się też, że chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Jest jeszcze malutki, nie rozumie swoich ograniczeń, ale to właśnie teraz musimy zrobić wszystko, by wywalczyć dla niego lepszą przyszłość. 

„Nie mamy czasu do stracenia, dlatego prosimy – pomóżmy małemu Jasiowi” – proszą rodzice Janka.

Stowarzyszenie Pozytywni postanowiło dla Janka zorganizować różnego rodzaju akcje, by zebrać łącznie 25 tysięcy złotych. Zebrane pieniądze rodzice przeznaczą na intensywną terapię dziecka.

Będą to pikniki, zbiórka plastikowych nakrętek i zużytych baterii, aukcje charytatywne (https://www.facebook.com/groups/pozytywniaukcjedzieciom). 2. Pozytywne zakończenie lata to pierwsze wydarzenie dla chłopca.

Link do skarbonki Jasia:

https://www.siepomaga.pl/pozytywnidlajasia – można tam wrzucić parę złotych.

Co się będzie działo podczas pikniku na Bulwarach?

Tak, jak na wszystkich piknikach Pozytywnych będzie można oddać plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie, a także zjeść pyszne dania. Będą to między innymi wspaniałości ze swojskiego stołu, ciasta, ciasteczka ręcznie malowane wędzone skrzydełka z grilla, kiełbaska od Koła Gospodyń w Trzebieńczycach, śledzie w żurawinie, smalec po bachowsku i ciasto drożdżowe od KGW z Bachowic. Pozytywni zadbają też o hot dogi, watę cukrową oraz popcorn.

Wisienką na torcie będzie rarytas broszkowicki – zupa biełucha w wykonaniu pań z KGW w Broszkowicach.

Spragnieni będą mogli skosztować pysznych soków z dystrybutora, a także wody z saturatora z czasów PRL od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.

Jakie atrakcje czekają na gości?

Będą to pokazy Kobudo, brazylijskiego jiu jitsu, Grupy Rekonstrukcji Historycznej Milites, taniec Latino z Katarzyną Majtczak. 

Dzieci – i nie tylko będą mogły pojeździć na rumakach od stadniny koni Ikarion w Bobrku, zaprzyjaźnić się z pieskami z oświęcimskiego schroniska OTOZ Animals, pospacerować z lamami, a także posłuchać o tym, jak jest skonstruowany samochodowy silnik. 

Ostatnia propozycja jest od Salezjanów w Oświęcimiu, którzy zapraszają również na spacer po pięknym ogrodzie. Spotkamy tam papugi Mirka Kwiatkowskiego, czy pszczelarzy. 

Specjalną atrakcją będzie pokaz rzeźby Józefa Watychowicza, który w trakcje pikniku wyrzeźbi w drewnie specjalnie dla organizatorów rzeźbę, która później trafi na aukcję charytatywną.

Podczas 2. Pozytywnego zakończenia lata nie może zabraknąć dmuchawców, malowania twarzyczek, błyszczących tatuaży, balonów z helem, wielkich maskotek do przytulania, czy możliwości nabycia małych pluszaków, gier i puzzli. 

Swoją obecność zapowiedzieli również policjanci, Miejskie WOPR w Oświęcimiu, Wojsko Obrony Terytorialnej, GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu, a także druhowie z ochotniczych Straży Pożarnych z Bobrka i Przeciszowa, którzy będą uczyć pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowali również pokaz – niespodziankę. 

Chętni będą się mogli również przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, zadba o to Atma Rescuers.

Każdy, kto będzie w niedzielę 19 września na oświęcimskich Bulwarach będzie miał możliwość zrobienia zdjęcia w specjalnej, pozytywnej ramce.

O muzyczną oprawę wydarzenia zadba Dj P. G. EVENT, zdjęcia „z ziemi” wykona Małgorzata Musielak, a „z nieba” – Sky Foto Studio. 

Wszystkie datki, które podczas wydarzenia trafią w całości do skarbonek trafią na konto Janka Leśniaka. Wszyscy, którzy współuczestniczą w pikniku nie pobierają żadnych wynagrodzeń za swoje działania.

„Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i wszystkim tym, którzy są z nami i działają dla Jasia” – mówią zgodnie Pozytywni.

Organizator:

Stowarzyszenie Pozytywni

Współorganizatorzy:

Miasto Oświęcim, Gmina Oświęcim, Powiat Oświęcim, Salezjanie

Patroni medialni:
Fakty Oświęcim, Kulturalny Powiat

Galeria