13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 5. TURNIEJ SZACHOWY W DOLINIE KARPIA POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PRZECISZÓW

5. Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy PrzeciszówTo już po raz piąty odbył się w Przeciszowie Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów.

Relację filmową z wydarzenia przygotowała młodzieżowa internetowa telewizja SPONTINEWSTV, działająca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Szachiści z przeciszowskiego klubu „Szewczyk” mogą pochwalić się dobrymi wynikami, gdyż wywalczyli zwycięstwo w najmłodszej grupie wiekowej, a na podium stanął Grzegorz Porębski odbierając z rąk Wójta Gminy Przeciszów nagrody za zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu podium w kategorii do lat 16-tu uplasował się Adam Mendyk.

Przyznane zostały dwie nagrody specjalne, które otrzymali:

Puchar Wójta Gminy Przeciszów dla najlepszego szachisty turnieju – Łukasz Goc z Grojca.

Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze dla najlepszej zawodniczki turnieju , który w imieniu pani Prezes Katarzyny Lalik wręczyła Kierownik oddziału BS w Przeciszowie – pani Joanna Kosowska – otrzymała Małgorzata Krawczyk z SP2 w Oświęcimiu.

Organizator dziękuje Martinowi Surmanowi – Sędziemu Głównemu Turnieju za sprawną organizację oraz przebieg gry oraz Jakubowi Wachtarczykowi – za pomoc w organizacji wydarzenia i bardzo dobre przygotowanie „Szewczyków” do Turnieju.

Sponsorami nagród byli: Bank Spółdzielczy w Zatorze, firma Instal-Bis Bogusław Ganobis z Przeciszowa, Art-Grawer z Oświęcimia, Stowarzyszenie Dolina Karpia z Zatora, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przeciszowie.

Wideo

 5. Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów
5. Turniej Szachowy w Dolinie Karpia pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów

Galeria