04 marzec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / 75 LAT MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W OŚWIĘCIMIU

75 lat Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu1 grudnia 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu obchodziła uroczyście swoje 75-lecie.

W ramach obchodów na scenie wystąpili Dorota Segda i Jacek Romanowski w „Historii pewnej znajomości”, która przeniosła przybyłych gości w fascynujący świat korespondencji między Wisławą Szymborską a Zbigniewem Herbertem.

Jestem zaszczycony, że mogę wspólnie z załogą podejmować twórcze inicjatywy, które przynoszą mniejsze i większe sukcesy. Reorganizujemy usługi, wdrażamy nowe technologie, szukamy ciekawych rozwiązań, unowocześniamy system obsługi Czytelników, by w końcowym efekcie każdy był zadowolony. Jesteśmy przykładem, że warto marzyć i realizować swoje pomysły. Potrafiliśmy wykorzystać szansę, którą dają pieniądze unijne i przekuć pracę oraz zaangażowanie wielu ludzi w sukces. Dziękuję wszystkim Pracownikom i Przyjaciołom Biblioteki, którzy przez 75 lat tworzą właściwy wizerunek oświęcimskiej książnicy i dbają o dobrą markę naszej instytucji – mówił podczas uroczystości Leszek Palus, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki w Oświęcimiu.

Podczas spotkania zastępca dyrektora, Monika Sobota, ogłosiła, że od 2024 roku konkurs literacko-plastyczno-fotograficzny „Moje niezwykłe miasto” będzie dedykowany pamięci Marioli Talewicz.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.

Wideo

75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu
75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu