18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DENIMART – WYSTAWA PRAC ROKSANY BAJDY W CKIP W BRZEŹNICY

Denimart – wystawa prac Roksany Bajdy w CKiP w Brzeźnicy15 marca 2019 roku w Galerii Polsko-Słowackiej w Brzeźnicy odbył się wernisaż wystawy „Denimart”, zorganizowanej przez Pracownię Twórczą BĘ202.

Autorką prac jest Roksana Bajda, uczennica 8. klasy Szkoły Podstawowej im. Antoniego Kucharczyka w Paszkówce. Roksana od dziecka interesuje się malarstwem, a od dwóch lat uczęszcza na zajęcia do Pracowni Twórczej BĘ202, gdzie doskonali swój talent. Zamierza kształcić się dalej w liceum plastycznym. W tym roku zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie „Świat wokół mnie” organizowanym przez Liceum Plastyczne w Wiśniczu. Roksana jest także stypendystką Wójta Gminy Brzeźnica (2018).

Wystawa, którą można oglądać w Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, jest wynikiem dwumiesięcznej pracy, w której autorka łączy najnowsze modowe trendy, recykling i sztukę malarską.

W poniższym filmie, przygotowanym przez Młodzieżową Telewizję Brzeźnicką, można zobaczyć fragmenty z wernisażu oraz wywiad z autorką i jej rodzicami. W tym odcinku MtvB przedstawia także nową reporterkę, Olę Kłeczek.

Wideo

Wystawa
Wystawa "Denimart" - Roksana Bajda

Galeria