20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / DZIEŃ PATRONA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W SMOLICACH

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Smolicach15 marca w Szkole Podstawowej w Smolicach jest dniem wyjątkowym – to święto jej patrona, Aleksandra Kamińskiego.

W tym roku był to dzień nie tylko uroczysty, pełen refleksji, ale również czas wypełniony harcerskim duchem. Wszystko to za sprawą gości specjalnych – harcerzy z zatorskiego szczepu Kontynent, którzy swoją obecnością dodali
wydarzeniu wyjątkowego charakteru. Wspólnie z nimi zaśpiewano hymn szkoły „Wszystko, co nasze, Polsce oddamy”, a następnie w geście pamięci i szacunku zapalono znicz i złożono kwiaty pod portretem Aleksandra Kamińskiego.

Ten dzień był również okazją do świętowania harcerskich tradycji. Pląsy i tańce harcerskie wypełniły szkolne korytarze radością i dobrą, wspólną zabawą, a uczniowie i nauczyciele mogli poczuć się częścią wielkiej harcerskiej rodziny. Kulminacyjnym punktem święta była „Wielka Gra” – interaktywna przygoda edukacyjna, która poprowadziła uczestników przez życie i osiągnięcia Aleksandra Kamińskiego. To była nie tylko lekcja historii, ale przede wszystkim inspirująca podróż śladami wielkiego człowieka, który swoim życiem pokazał, jak ważne są wartości takie jak: odwaga, poświęcenie i służba innym.

„Dzień Patrona Szkoły był niezapomnianym doświadczeniem, które na nowo zdefiniowało nasze zrozumienie tożsamości szkolnej i harcerskiej. Z niecierpliwością czekamy na kolejne obchody, które z pewnością będą równie inspirujące. Był to moment pełen wzruszeń i dumy narodowej, który na długo zapadnie w naszej pamięci”- tak o tym wydarzeniu wypowiadali się jego uczestnicy.

Wideo

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Smolicach
Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Smolicach

Galeria