20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ENERGYLANDIA CUP 2022

Energylandia Cup 2022

Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie Akademia Piłkarska Przeciszów przy współpracy z Parkiem Rozrywki Energylandia zorganizowała wyjątkowy turniej dla dziewcząt i chłopców. Tym razem turniej został przygotowany na stadionie LKS Przeciszovii Przeciszów.

W turnieju chłopców z rocznika 2012, udział wzięło 12 zespołów, które w pierwszej fazie rywalizowały w trzech grupach, a następnie zostały podzielone na grupy finałowe Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Walka o zwycięstwo w turnieju trwała dosłownie do ostatniego meczu, a poziom sportowy drużyn był na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze turnieju, wzmocnieni zawodnikami Strumień Polanka Wielka znakomicie zaprezentowali się w drugiej fazie, zajmując 2 miejsce w Lidze Europejskiej.
Zwycięzcami IV Mistrzostw Szkółek Piłkarskich Energylandia Cup 2022 zostali zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, przed AP Unią Oświęcim (2 miejsce) i AP Rzeszów (3 miejsce).
Kolejne miejsca zajęli:
4. Progress Andrychów
5. Zieleńczanka Zielonki
6. Cracovia Kraków
7. Błękitni Modlnica (zwycięzca Ligi Europejskiej)
Najlepszy Bramkarz – Olivier Kustra
Drugiego dnia turnieju do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych.
Tym razem turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” i jak się okazało, również ostatni mecz turnieju decydował o zwycięstwie. Po raz pierwszy turniej Energylandia Cup wygrali gospodarze turnieju Akademia Piłkarska Przeciszów!!!
2 miejsce przypadło AKF Wisła Brzeźnica, a 3 Wisła Kraków. Kolejne miejsca zajęli: Filkówka Barwałd, AP Szaflary oraz Tempo Paniówki.
MVP Turnieju – Natalia Skrok
Królowa Strzelczyń – Julia Sieradzka
Najlepsza Bramkarka – Hanna Kruczyńska
Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały bilety wstępu do Parku Energylandia, medale, puchary i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przeciszów p. Tomasza Kosowskiego, natomiast nagrody specjalne dla trenerów zwycięskich drużyn – weekend w OW Azalia w Węgierskiej Górce przekazał p. Łukasz Pielichowski.