13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ENERGYLANDIA CUP 2022

Energylandia Cup 2022Po 3 letniej przerwie spowodowanej pandemią, ponownie Akademia Piłkarska Przeciszów przy współpracy z Parkiem Rozrywki Energylandia zorganizowała wyjątkowy turniej dla dziewcząt i chłopców. Tym razem turniej został przygotowany na stadionie LKS Przeciszovii Przeciszów.

W turnieju chłopców z rocznika 2012, udział wzięło 12 zespołów, które w pierwszej fazie rywalizowały w trzech grupach, a następnie zostały podzielone na grupy finałowe Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej. Walka o zwycięstwo w turnieju trwała dosłownie do ostatniego meczu, a poziom sportowy drużyn był na bardzo wysokim poziomie. Gospodarze turnieju, wzmocnieni zawodnikami Strumień Polanka Wielka znakomicie zaprezentowali się w drugiej fazie, zajmując 2 miejsce w Lidze Europejskiej.
Zwycięzcami IV Mistrzostw Szkółek Piłkarskich Energylandia Cup 2022 zostali zawodnicy Zagłębia Sosnowiec, przed AP Unią Oświęcim (2 miejsce) i AP Rzeszów (3 miejsce).
Kolejne miejsca zajęli:
4. Progress Andrychów
5. Zieleńczanka Zielonki
6. Cracovia Kraków
7. Błękitni Modlnica (zwycięzca Ligi Europejskiej)
8. AP Przeciszów
9. WRS UNITED Rzeszów
10. Górnik Libiąż
11. Proszowianka Proszowice
12. LKS Jawiszowice
MVP Turnieju – Santiago Stępień
Król Strzelców – Kevin Serwatka
Najlepszy Bramkarz – Olivier Kustra
Drugiego dnia turnieju do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów dziewcząt z rocznika 2007 i młodszych.
Tym razem turniej rozegrano systemem „każdy z każdym” i jak się okazało, również ostatni mecz turnieju decydował o zwycięstwie. Po raz pierwszy turniej Energylandia Cup wygrali gospodarze turnieju Akademia Piłkarska Przeciszów!!!
2 miejsce przypadło AKF Wisła Brzeźnica, a 3 Wisła Kraków. Kolejne miejsca zajęli: Filkówka Barwałd, AP Szaflary oraz Tempo Paniówki.
MVP Turnieju – Natalia Skrok
Królowa Strzelczyń – Julia Sieradzka
Najlepsza Bramkarka – Hanna Kruczyńska
Wszystkie uczestniczące w turnieju drużyny otrzymały bilety wstępu do Parku Energylandia, medale, puchary i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Przeciszów p. Tomasza Kosowskiego, natomiast nagrody specjalne dla trenerów zwycięskich drużyn – weekend w OW Azalia w Węgierskiej Górce przekazał p. Łukasz Pielichowski.

Galeria