21 październik 2020
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / FILM KONKURS KOLĘD W BRZEŹNICY

FILM Konkurs Kolęd w Brzeźnicy



Po raz kolejny Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy rozbrzmiało dźwiękami kolęd za sprawą Konkursu, który w tym roku nosił nazwę „Niech kolęduje z nami cała ziemia”.

Konkurs odbył się 12 stycznia 2020 roku. Do wokalnej rywalizacji stanęło około 60 uczestników. Jury w składzie: Gabriela Pachut, Cecylia Wyroba i Beata Jędra wysłuchało 58 prezentacji w pięciu kategoriach wiekowych.

Kat. I – Przedszkole + kl. „0”

soliści

I miejsce – Kornelia Nowak Przedszkole Sióstr Nazaretanek w Marcyporębie („Od serca do ucha”)

II miejsce – Gabriela Pres Siemianowickie Centrum Kultury („Złota Gwiazdka”)

III miejsce – Aleksander Kowalczyk ZSP PS Brzeźnica („Pastuszek bosy”)

III miejsce – Zuzanna Kozioł ZSP PS Łączany („Dzisiaj w Betlejem”)

Wyróżnienie – Jessica Adamus ZSP PS Brzeźnica („Zaśpiewajmy kolędę”)

Wyróżnienie – Oskar Zaleński ZSP PS Brzeźnica („Dzisiaj w Betlejem”)

zespoły

I miejsce – Zespół „Pszczółki” ZSP PS Brzeźnica w składzie: Dawid i Zuzanna Sroka oraz Dawid i Konrad Kalicińscy („Nie płacz Jezu”)

I miejsce – Grupa Kolędnicza oddziałów przedszkolnych SP Sosnowice („Nie miały aniołki choinki na święta”)

Kat. II – kl. I-III

I miejsce – Julia Meus SP Radocza („Uciekali”)

II miejsce – Maria i Magdalena Łuczkiewicz SP Paszkówka („Bóg się rodzi”)

II miejsce – Martyna Nawieśniak CKiP Brzeźnica („Z narodzenia Pana”)

III miejsce – Judyta Bałys i Piostr Skoczylas („Przybieżeli do Betlejem”)

III miejsce – Emilia Pregiel Siemanowickie Centrum Kultury („Lulajże Jezuniu”)

III miejsce – Alicja Kachnic SP Paszkówka („Kołysanka dla Dzieciątka”)

Wyróżnienie – Hanna Scherer ZSP Brzeźnica (Jezusa narodzonego”)

Wyróżnienie – Lena Dubiel Agencja Artystyczna ALL-MUSIC Zator („Cicha noc”)

Wyróżnienie – Lena Wnęk Agencja Artystyczna ALL-MUSIC Zator („Wśród nocnej ciszy”)

Wyróżnienie – Alicja Wanat SP Radocza („Owiecki, owiecki”)

Wyróżnienie – Eliza Łuczak SP Paszkówka („Dzisiaj w Betlejem”)

Wyróżnienie Weronika Ciepły ZSP Brzeźnica („Gdy śliczna Panna”)

zespoły

I miejsce – Zespół „Kocie Nutki” CKiP Brzeźnica („Gore gwiazda”)

I miejsce – Julia Frejc i Hanna Kwarciak ZSP Brzeźnica („Bóg sie rodzi”)

Kat. IV-VI

I miejsce – Helena Bobula ZSP Brzeźnica („Mędrcy świata monarchowie”)

II miejsce – Anna Rachwał Chorzowskie Centrum Kultury („Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”)

II miejsce – Julia Wilk Chorzowskie Centrum Kultury („Szara kolęda”)

II miejsce – Nikola Ciepły ZSP Brzeźnica („Mizerna cicha”)

II miejsce – Anna Faber SP Marcyporęba („W ten grudniowy jeden dzień”)

III miejsce – Natalia Srokosz ZSP Łączany („Sianko na stół”)

III miejsce – Julia Błachut ZSP Łączany („Sianko na stół”)

III miejsce – Milena Grela CKiP Brzeźnica („Mizerna cicha”)

Wyróżnienie – Lena Sadzikowska ZSP Brzeźnica („Jezusa Narodzonego”)

Wyróżnienie – Gabriela Ciepły ZSP Brzeźnica („Jezusa Narodzonego”)

Wyróżnienie – Maciej Żurek SP Paszkówka („Bóg sie rodzi”)

Wyróżnienie – Chór szkolny kl. IV-VI ZSP Bachowice („Lulajże Jezuniu”)

Kat. VII-VIII

I miejsce – Julia Rączka SP nr 33 Bielsko-Biała („Hej w dzień narodzenia”)

II miejsce – Patrycja Sinicka Chorzowskie Centrum Kultury („Mizerna cicha”)

III miejsce – Barbara Socha Centrum Kultury Podgórze Klub Skotniki Kraków („Gore gwiazda”)

Wyróżnienie – Natalia Bojdak SP Marcyporęba („Kolęda dla nieobecnych”)

Kat. szkoły średnie

Wyróżnienie – Julia Mostowik („Ta święta noc”)

Wideo

Konkurs Kolęd w Brzeźnicy 2020
Konkurs Kolęd w Brzeźnicy 2020

Galeria