13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / GINĄCY ŚWIAT

Ginący ŚwiatMuzeum Zamek w Oświęcimiu zaprasza do Ratusza na wystawę malarstwa artystki Justyny Harris „Ginący Świat”.

Jej malarstwo to  zupełnie nowy kierunek w sztuce, charakteryzujący się czystością barw, precyzją kształtów i nie nakładaniem na siebie kolorów. Proces tworzenia prac jest bardzo pracochłonny, jeden obraz powstaje od 4 do 6 tygodni. W ciągu roku artystka maluje tylko 3 obrazy. Używa wyłącznie farb akrylowych malując na papierze akwarelowym, natomiast szkic wykonuje ołówkiem.

Na wystawie „Ginący Świat” będzie można zobaczyć, jak przebiega proces twórczy i jego efekty. Poprzez swoje obrazy Justyna Harris chce pokazać doskonałość i harmonię w przyrodzie.

Artystka od 22 roku życia mieszkała w Rzymie gdzie, jak twierdzi, na dobre rozpoczęła swoją pasję malarską. Obecnie mieszka w Krakowie. Należy do Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików. Współpracuje także z promotorami swojej sztuki w Los Angeles. Maluje od 30 lat, a jej obrazy znajdują się w Polsce, Francji, Italii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Holandii, Izraelu, USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Japonii i wielu innych.

Aby dokładnie zrozumieć sposób i technikę malarską, Muzeum Zamek zaprasza na spotkanie z artystką podczas wernisażu wystawy, który odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 17.00 w Ratuszu (Rynek Główny 2).

Wystawa czynna będzie dla zwiedzających od 22.08 – 24.09 2023 r.

Galeria