04 marzec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „HOKEJOWO TO ZDROWO” – TURNIEJE ŻAKÓW MŁODSZYCH

„Hokejowo to zdrowo” – turnieje żaków młodszych2 i 3 grudnia na lodowiskach w Tychach, Oświęcimiu i Łodzi odbywał się ogólnopolski turniej żaków młodszych pod nazwą „Hokejowo to zdrowo”.

Organizatorem turnieju był Śląski Związek Hokeja na Lodzie dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Honorowy Patronat nad turniejem objął Pan Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim, a Urząd Miasta wsparł finansowo zmagania młodych sportowców.

Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ oprócz rywalizacji sportowej młodzi hokeiści uczestniczyli w warsztatach tematycznych z podologiem, fizjoterapeutą i dietetykiem.

Zawodnicy zdobyli wiedzę na temat prawidłowej dbałości o stopy w czasie uprawiania sportu, rozmawiali o płaskostopiu i wadach postawy. Wykonywali ćwiczenia mające na celu rozwijanie odpowiednich partii mięśni wzmacniających i rozciągających kręgosłup. Uzyskali informacje o prawidłowej diecie sportowca, odpowiednich nawykach żywieniowych oraz zdrowych słodyczach. Trenerzy otrzymali także pakiet materiałów ćwiczeniowych do pracy nad motywacją, wsparciem rozwoju dziecka i kształtowaniem odpowiedniego nastawienia młodych ludzi do uprawiania sportu.

Dawno nie widziałem grających z tak ogromną pasją naszych zawodników, wszyscy bez wyjątku zagrali bardzo dobre zawody. Powoli przynosi efekt praca, jaką wykonujemy na treningach i małymi krokami idziemy do przodu. Cieszy fakt, że potrafiliśmy odwrócić losy meczów przegrywając z Warszawą 1-3 i z Katowicami 0-3. Grał z nami nasz wychowanek Piotr Fornagiel, który na co dzień występuje w Trzyńcu, co prawda tylko w dwóch meczach w sobotę z Sanokiem i w niedzielę z Katowicami, ale był mocnym punktem naszej drużyny” – opowiada trener Robert Piecha.

Skład UKH Unia Oświęcim Żak Młodszy:

Gałgan Igor, Stanio Filip, Kowalczyk Aleksander, Grudnik Arkadiusz, Zajas Patryk, Piekarski Kacper, Wyrobiec Dawid, Fornagiel Piotr, Butov Ilia, Dudka Karol, Małkow Oliwier, Jarnot Mikołaj, Stefański Hubert, Nowakowski Dawid, Kwiatkowski Noah, Rzeszutko Franciszek, Radwański Hubert, Szalonek Michał.

Nieobecni zawodnicy drużyny: Oskar Lach, Plebanek Igor , Gałuszka Lena, Skarboń Hanna, Matuszkiewicz Patrycja

Trener: Robert Piecha

Wyniki meczów oświęcimskiej drużyny:

Oświęcim – Sanok 4:1

Oświęcim – Warszawa 4:3

Cieszyn – Oświęcim 1:2

Oświęcim – Katowice 6:5

Oświęcim – Bytom 4:4

 

Klasyfikacja końcowa turniej w Oświęcimiu:

1.Oświęcim

2.Warszawa

3.Bytom

4.Sanok

5.Cieszyn

6.Katowice