13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / LUDZIE DOBREJ WOLI PODAROWALI CHOREMU ADASIOWI PONAD 40 TYSIĘCY

Ludzie dobrej woli podarowali choremu Adasiowi ponad 40 tysięcy40.428,91 – to kwota uzyskana przez stowarzyszenie Pozytywni podczas 3. Pozytywnego Bazaru Charytatywnego dla Adasia Tadycha z Osieka. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego.

Stowarzyszenie Pozytywni w Oświęcimiu bożonarodzeniowy bazar charytatywny zorganizowali po raz trzeci. Pierwszy przeprowadzili online. Drugi i trzeci odbyły się w sali Wiejskiego Domu Kultury w Osieku. 

Trzynasty podopieczny stowarzyszenia Pozytywni, czteroletni Adaś Tadych, od urodzenia zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Dodatkowo dręczy go zespół Westa, a także znaczne upośledzenie umysłowe. Teraz, kiedy Adaś jest jeszcze mały, ma ogromną szansę na to, że rehabilitacja przyniesie oczekiwane efekty.

Zabiegi, w tym turnusy rehabilitacyjne, są niezwykle kosztowne. Dlatego stowarzyszenie Pozytywni, wraz z partnerami, sponsorami i wolontariuszami, po raz kolejny podjęło się wyzwania, jakim jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację chorego dziecka. 3. Pozytywny Bazar Charytatywny był właśnie dla Adasia Tadycha z Osieka.

Podczas trwającej siedem godzin imprezy goście mogli nabyć gwiazdy betlejemskie i stroiki przygotowane przez uczestników konkursu „Pozytywna Ozdoba Świąteczna” oraz członków i przyjaciół stowarzyszenia Pozytywni. Nie zabrakło świątecznych pyszności w postaci słodkich wypieków, a także swojskich szynek i boczków oraz wędzonych w Osieku ryb.

Na scenie czas uczestnikom bazarku umilały orkiestry dęte z Osieka i Głębowic, chóry Osieczanie i Wrzos, a także młoda i utalentowana wokalistka Gabrysia Wawro z Wadowic. Taneczny pokazał dały kilkuletnie tancerki z formacji Diabełki ze Szkoły Tańca Magic Dance.

Gwiazdą popołudnia była Magda z zespołem Feniks, która rozgrzała gości i wolontariuszy do czerwoności.

Nie zabrakło Mikołaja, który w swoich saniach wręczał dzieciom prezenty, a towarzyszyły mu sympatyczne elfy. Maluchy oblegały stoisko do malowania twarzy, na którym niektórzy dorośli prosili o zrobienie zmywalnego tatuażu. Panie pielęgniarki badały ciśnienie i poziom cukru, a także służyły radą.

Goście bazarku chętnie wykonywali sobie zdjęcia w specjalnej Pozytywnej ramce, którą stowarzyszenie zabiera na każdą imprezę charytatywną. Przynosili też plastikowe nakrętki i zużyte baterie. Ich zbiórkę stowarzyszenie charytatywne prowadzi z powodzeniem  od ponad dwóch lat w ramach akcji Nakręćmy się Pozytywnie.

Na stoisku gastronomicznym Pozytywni serwowali żurek, bigos, prażone, swojski stół, ale też hot-dogi, hamburgery i frytki oraz popcorn i watę cukrową. Spragnieni mogli posmakować grzańca, oczywiście bezalkoholowego, kawy, herbaty i przepysznej gorącej czekolady.

Na bazarku pojawiła się silna ekipa Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) w Osieku, która przyjechała nowym wozem bojowym.

Ostatnim punktem 3. Pozytywnego Bazaru Charytatywnego dla Adasia Tadycha z Osieka było rozdanie nagród w konkursie „Pozytywna Ozdoba Świąteczna”. 

Marek Jasiński, wójt gminy Osiek, przekazał na zakończenie Pozytywnym i ich przyjaciołom oraz wolontariuszom, że nie wyobraża sobie, by kolejny bazar bożonarodzeniowy odbył się w innej miejscowości, niż Osiek.

3. Pozytywny Bazar Charytatywny był właśnie dla Adasia Tadycha z Osieka. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie Pozytywni w Oświęcimiu przy współudziale gminy Osiek oraz Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Osieku.

Wydarzenie nie mogłoby się udać, gdyby nie partnerzy i sponsorzy, którymi są wymienieni w przypadkowej kolejności: firma Aksam, Grupa Alumetal, Koło Gospodyń Wiejskich w Osieku, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku, Szkoła Podstawowa nr 2 w Osieku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Głębowicach, Wopak w Bielsku-Białej, supermarket Delfin, market Castorama, Molo Resort, restauracja Karpiówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Jawiszowicach, firma Zarem Maciej Olas, piekarnia Piskorek, restauracja Smaki Dzieciństwa, Sweet Adventure by Lenka, Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Osieku, Ochotnicza Straż Pożarna w Osieku, piekarnia i cukiernia Robert i Agata Tyran, Ochotnicza Straż Pożarna w Łękach, agencja reklamy Reklamova, firma Plantpol w Zaborzu, księgarnia Palabras w Oświęcimiu, sklep Kaktus Urszula Sobecka, stowarzyszenie Wspólna Sprawa, szkółka krzewów Magia Ogrodów Łukasz Jekiełek w Osieku, Swojski Wyrób Marcin Jurczyk, Stowarzyszenie dla Dzieci Niepełnosprawnych Promyk w Oświęcimiu, firma Q Service Katarzyna i Piotr Adamusowie w Oświęcimiu.

Wydarzenie było objęte honorowym patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego. Patronat medialny sprawowały portale Fakty Oświęcim i Kulturalny Powiat.

Działania stowarzyszenia

Można wspierać poprzez dowolne datki na Siepomaga.pl/stowarzyszeniepozytywni – dzięki czemu Pozytywni mogą SPOŁECZNIE organizować tego typu wydarzenia.

Wideo

3. Pozytywny Bazar Charytatywny dla Adasia
3. Pozytywny Bazar Charytatywny dla Adasia

Galeria