13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOC ODBLASKÓW W GRABOSZYCACH

NOC ODBLASKÓW w GraboszycachSzkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Graboszycach wzięła udział w XI edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła”.

W ramach konkursu organizowane są różne akcje. Jedna z nich odbyła się w nocy – 4 października 2021 r. Na „Noc odblasków” zaplanowano dla dzieci wiele atrakcji m.in. nocny spacer z odblaskami, pokazujący jak odblaski świecą po zmroku. Na zajęciach dzieci mogły się wczuć w rolę kierowcy i pieszego, dzięki stworzonemu schematowi ulic. Uczniowie utrwalili znaki drogowe, które pozwalają w bezpieczny sposób poruszać się po drodze, a także dowiedzieli się, kto steruje sygnalizacją świetlną. Ciekawym działaniem było również stworzenie z odblasków figur i obrazów. Na końcu wszystkich czekała nie lada niespodzianka związana z doświadczeniem fluoroscencyjnym.

Poznanie i przypominanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze jest niezwykle ważne dla wszystkich. Edukacja w tym zakresie, szczególnie dzieci i młodzieży pozwala uniknąć błędów, które skończyć mogą się tragicznie.

Wideo

NOC ODBLASKÓW w Graboszycach
NOC ODBLASKÓW w Graboszycach

Galeria