13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / NOWA GALERIA SZTUKI W PRZECISZOWIE

Nowa galeria sztuki w Przeciszowie18 stycznia 2020 roku w Przeciszowie miała miejsce wyjątkowa uroczystość – otwarcie galerii sztuki „Na skrzydłach”.

Hol główny w Domu Kultury w Przeciszowie zamienił się w galerię sztuki o mocno symbolicznej nazwie „Na skrzydłach”, która wyłoniona została w drodze konkursu. Spośród nadesłanych propozycji jury wybrało pomysł Urszuli Daczyńskiej, która podczas uroczystości odebrała nagrodę z rąk Tomasza Kosowskiego, Wójta Gminy Przeciszów.

Galeria i rozwój kultury w Przeciszowie to marzenie zarówno władz gminy, jak i kierownika Domu Kultury w Przeciszowie, Łukasza Fuczka. Nowo otwarte miejsce to przestrzeń na kontemplację sztuki, ale także na spotkania mieszkańców i poszerzanie horyzontów w dziedzinie kultury.

Uroczystości towarzyszył wernisaż wystawy „Tryby czasu” Katarzyny Kudełki z Nowego Tomyśla. Artystka, jak sama mówi, jest na początku swojej drogi artystycznej, a fascynuje ją malarstwo abstrakcyjne i dekoracyjne. Na wystawie zaprezentowane zostały prace przedstawiające miejsca czy przedmioty, które odchodzą w zapomnienie. Autorka obserwując skanseny i stare lokomotywy zapragnęła ożywić je w obrazach poprzez nadanie im wyrazistych, mocnych kolorów.

Otwarcie galerii i wernisaż swoim występem uświetnił zespół z Przeciszowa Same Swoje.

Galeria