18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / OŚWIĘCIMIANKA LAUREATKĄ OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

Oświęcimianka laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiegoNatalia Małkus, uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu, została laureatką ogólnopolskiego konkursu literackiego „Siedzę w domu i piszę…”

Organizatorem zmagań literackich była Fundacja „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”. Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania o życiu w czasie epidemii, ekologii lub na temat uniwersalnych wartości moralnych takich jak szacunek, uczciwość, odwaga, odpowiedzialność czy mądrość. Na konkurs napłynęły 192 prace w trzech kategoriach wiekowych, a w jury zasiedli wybitni ludzie pióra, znani i lubiani autorzy książek dla dzieci i młodzieży (Dorota Koman – Przewodnicząca, Marcin Kozioł, Katarzyna Majgier, Katarzyna Ryrych i Irena Koźmińska – Prezes Fundacji „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”).

Natalia, która zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej (14-18 lat), doskonale wykorzystała czas domowej izolacji rozwijając swój talent pisarski. Jej pracę Walcząc o oddech możecie przeczytać na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl

Szkolna Telewizja Fakty Czwórki zorganizowała wywiad, który został przeprowadzony zdalnie. Natalia odpowiedziała na pytania zadane przez swoją młodszą koleżankę ze szkoły, Tosię. Zapraszamy do obejrzenia odcinka specjalnego Faktów Czwórki na kanale YouTube kulturalnypowiat.pl i gratulujemy Natalii tak dużego sukcesu.

Opowiadanie Walcząc o oddech przeczytała aktorka, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. Film został umieszczony na kanale YouTube Fundacji „ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Wideo

Natalia Małkus laureatką konkursu
Natalia Małkus laureatką konkursu "Siedzę w domu i piszę..."
Małgorzata Ostrowska-Królikowska czyta opowiadanie „Walcząc o oddech”
Małgorzata Ostrowska-Królikowska czyta opowiadanie „Walcząc o oddech”