21 luty 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PIĄTKA Z KSIĄŻKOWEGO ZAKĄTKA

PIĄTKA Z KSIĄŻKOWEGO ZAKĄTKA5 dziewczyn, 5 różnych bohaterów literackich. Ola, dwie Martyny, Oliwia i Natalia przez jedno popołudnie wcieliły się w bohaterów książkowych. Przyjaciółki biblioteki, wolontariuszki, biorące udział w wielu wydarzeniach zostały zaproszone do udziału w sesji fotograficznej, której wykonania podjął się wyśmienity oświęcimski fotograf Andrzej Rudiak z Light House Studio.

Sesja była zwieńczeniem projektu „O sensownych tworach słownych. Literatura inaczej”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zanim stanęły przed obiektywem musiały dokonać wyboru postaci. Co lubią czytać? Co je urzekło w danym bohaterze literackim? Co je zainspirowało? Widać to doskonale na wykonanych zdjęciach, okraszonych cytatami z książek a także wypowiedziami uczestniczek sesji. Z pasją opowiadały o tym, co urzekło je w tych książkach, dlaczego czytanie jest dla nich ważne. „Warto czytać, dla bohaterów, dla opowieści, magii i niesamowitych doznań” – przekonuje nas Martyna.

Piękne wypowiedzi, piękne zdjęcia… Tej wystawy nie można przeoczyć. Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej Galeria Książki, wystawę w całości można oglądać do 26 stycznia. Dostępna jest także online na stronie i facebooku Biblioteki.

Galeria