13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „PODARUJ KOMUŚ ŻYCIE NA ŚWIĘTA” W BIBLIOTECE – V EDYCJA

„Podaruj komuś życie na Święta” w Bibliotece – V edycjaPo raz piąty rusza grudniowa akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych pod hasłem: „Podaruj komuś życie na Święta”.

Akcja organizowana jest przez wolontariuszki we współpracy z fundacją DKMS, w dniach od 6 do 8 grudnia 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Łukasza Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu.

Podczas czterech poprzednich akcji zarejestrowaliśmy już ponad 200 osób! Jedna z nich na początku tego roku otrzymała telefon z informacją, że ma szansę uratować życie innej osobie i oddając swoje komórki macierzyste podarowała zupełnie nieznajomemu człowiekowi bezcenny dar. Jest to nasz wspólny wielki sukces i jednocześnie mobilizacja do tego, aby organizować kolejne akcje rejestracyjne. Każdy zarejestrowany to kolejna szansa na uratowanie czyjegoś życia.

Co godzinę w Polsce jedna osoba dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu z nich jedyną szansą na uratowanie życia jest przeszczep szpiku kostnego lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Dawcą może zostać każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący nie mniej niż 50 kg i o wskaźniku masy ciała nie wyższym niż 40 BMI. Wszelkie dokładne informacje znajdziecie Państwo na stronie DKMS oraz podczas zorganizowanych Dni Dawcy u wolontariuszy.

Akcja rozpoczyna się 6 grudnia więc możemy w ramach prezentu mikołajkowego zarejestrować się i tym samym podarować komuś najcenniejszy dar – życie.

Pamiętaj: Lekarstwo nosisz w sobie! Razem pokonajmy nowotwory krwi!

Autor: Agnieszka Jakubowska

Galeria