13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / POZYTYWNE ZAKOŃCZENIE LATA DLA NIKOLKI KURPAS

Pozytywne zakończenie lata dla Nikolki Kurpas4 października na oświęcimskim rynku odbyło się „Pozytywne zakończenie lata”, na które zaprosili Stowarzyszenie Pozytywni oraz restauracja La Rossa.

Podczas wydarzenia zbierano datki na operację Nikolki Kurpas. 13-latka z Brzeszcz cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pomimo intensywnej rehabilitacji dziewczynka nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować – nie chodzi, nie siedzi, nie mówi. Teraz pilnie potrzebuje rekonstrukcji biodra.

Stowarzyszenie Pozytywni, działające w powiecie oświęcimskim jest znane przede wszystkim ze zbiórek nakrętek, aukcji facebookowych, wyzwań i wielu innych działań – na rzecz Nikolki, a także nietuzinkowych wyzwań. Teraz, postanowili się spotkać z mieszkańcami powiatu.

Spotkanie było pełne atrakcji. Sebastian Szromu Schrom, Szef kuchni restauracji La Rossa oraz uczestnik 3. edycji Hell’s Kitchen w duecie ze Zbyszkiem Haręźlakiem, Szefem kuchni Tawerny pod Żaglem przygotowali na wielkiej dwumetrowej patelni  bigos dla gości pikniku. Oprócz bigosu na smakoszy czekała wojskowa grochówka prosto z jednostki wojskowej Nil w Krakowie. Kalorie można było zgubić podczas wspólnego treningu z Gym for You. Na stoiskach zaprezentowali się między innymi piłkarze, młodzi hokeiści, strażacy z Brzezinki, straż miejska, a także grupa rekonstrukcyjna GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawowali: Miasto Oświęcim, Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu i Gmina Oświęcim. Medialnie przedsięwzięcie wspierają Fakty Oświęcim i portal KulturalnyPowiat.pl, a finansowo restauracja La Rossa i firma Planpol.

Wideo

Pozytywne zakończenie lata dla Nikolki Kurpas
Pozytywne zakończenie lata dla Nikolki Kurpas

Galeria