20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / PRZERWA NA CZYTANIE W SMOLICACH

Przerwa na czytanie w Smolicach



W czwartek 28 października Szkoła Podstawowa w Smolicach po raz pierwszy wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. 

Wydarzenie odbywało się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji była promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że czytanie jest ciekawe i warto sięgać po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Tego dnia uczniowie spędzali przerwy na czytaniu książek, które przynieśli z domu lub wypożyczyli ze szkolnej biblioteki. Czytali cicho i głośno, indywidualnie i zbiorowo. Na pierwszej przerwie wysłuchali głośnego czytania w wykonaniu uczennicy klasy 8 Sandry. Natomiast na trzeciej przerwie głos oddano zaproszonemu gościowi – Pani Halinie, która przeczytała wszystkim zebranym na sali gimnastycznej fragmenty „Plastusiowego pamiętnika”. Czytanie na przerwie stało się „zaraźliwe”. Młodsze dzieci były przebrane w piękne stroje, które przypominały ich ulubione postacie z książek. Ponadto całej akcji towarzyszyły dodatkowe atrakcje czytelnicze m.in.: Z książką nam do twarzy, Literackie przebierańce, Żywy napis, Literackie kalambury, WF z książką.

W czytanie na przerwie włączyli się wszyscy uczniowie, którzy dołożyli tym samym swoją cegiełkę do rekordu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnego czytania i mamy nadzieję, że za rok cegiełka będzie nieco większa. Przekonaliśmy się, że każde miejsce i czas są dobre, by delektować się lekturą.

Wideo

Przerwa na czytanie w Smolicach
Przerwa na czytanie w Smolicach