18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / RUSZA STUDIO ROBOTA W BIBLIOTECE GALERIA KSIĄŻKI W OŚWIĘCIMIU

Rusza STUDIO ROBOTA w Bibliotece Galeria Książki w OświęcimiuKodowanie, programowanie, konstruowanie to fascynująca zabawa w Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu.

Od 14 stycznia ruszają zapisy na warsztaty STUDIO ROBOTA! Nie możecie tego przegapić! Biblioteka ponawia cykl zajęć skierowanych dla dzieci i młodzieży obejmujący zagadnienia programowania, kodowania oraz robotyki. W ubiegłym roku najmłodsi podjęli to fascynujące wyzwanie, podczas którego poznali definicje programowania, uczyli się sterować robotami, segregowali śmieci przy ich użyciu, rozgrywali (robo)mecze, poznawali podstawy kodowania z wykorzystaniem tabletów oraz maty do kodowania i wiele wiele innych.

Biblioteka to idealne miejsce do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Tego typu warsztaty nie tylko uczą ich korzystania z nowych technologii, współpracy, ale przede wszystkim dają mnóstwo radości!: „Bardzo lubię programowanie robotów, ponieważ można się z tego nauczyć wielu rzeczy, potem może się to przydać jak będziemy starsi, a poza tym to jest bardzo fajna zabawa” – tak podsumowuje zeszłoroczne warsztaty Bartek, jeden z uczestników.

Biblioteka postanowiła powtórzyć zajęcia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieciaków. Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne szkolenia, oczywiście nie zabraknie nowości! Sprawdźcie sami! Zapisy przyjmowane będą od 14 stycznia w Dziale Promocji do godziny 15.30 osobiście lub telefonicznie 33 847 98 16 Uwaga! Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne. Wszelkich informacji udziela Dział Promocji.

W ramach Studia Robota będą prowadzone zajęcia:

1. STUDIO KODERA

Warsztaty z programowania robotów Ozobot oraz m-Bot

Wiek uczestników: 10-12 lat

Ilość spotkań: 8 (piątek godzina 16.00 – 17.30)

2. STUDIO miniKODERA NOWOŚĆ!

Warsztaty z programowania robotów Dash&Dot, podstawy kodowania z wykorzystaniem tabletów (Scratch Junior) oraz maty do kodowania

Wiek uczestników: 5-6 lat

Ilość spotkań: 5 (poniedziałek, godzina 16.00 – 17.30)

3. ELEKTRONSTUDIO. PROGRAMUJ!

Warsztaty wprowadzające do zagadnień elektroniki oraz budowania i programowania robotów Lofi Robot

Wiek uczestników: 7-9 lat

Ilość spotkań: 8 (czwartek, godzina 16.00 – 17.30)

4. ELEKTRONSTUDIO. BUDUJ!

Warsztaty budowania z klocków Lego Classic

Wiek uczestników: 6-8 lat

Ilość spotkań: 8 (czwartek, godzina 17.00 – 19.00)

5. ELEKTRONSTUDIO. BUDUJ! DRUKUJ!

Warsztaty wprowadzające do zagadnień robotyki, konstruowania i programowania Lego Mindstorms oraz druku 3D

Wiek uczestników: 10-12 lat

Ilość spotkań: 8 (wtorek, godzina 16.00 – 17.30)

Wideo

Studio Robota w Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu
Studio Robota w Bibliotece Galeria Książki w Oświęcimiu

Galeria