20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SPOTKANIE AUTORSKIE Z SYLWIĄ BIES

Spotkanie autorskie z Sylwią Bies10 grudnia o godz. 17:00 oświęcimska Biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z oświęcimianką Sylwią Bies.

Sylwia Bies – oświęcimianka, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pasjonuje ją literatura oraz dalekie podróże. W roku 2020 zadebiutowała „Fikcją”.

Autorka thrillerów psychologicznych: „Fikcja” (2020), „Kobieta w kapeluszu” (2020), „Ludzie niczyi” (2021) oraz „Arcykapłanka” (2021). W swoich powieściach kreuje silne, kobiece bohaterki i porusza trudne, aktualne tematy: przemocy domowej, stalkingu, zaginięć, zdrady i samotności. Czytelnicy twierdzą, że jej powieści wciągają i trzymają w napięciu od pierwszej strony, nie dając się odłożyć przed poznaniem zaskakującego zakończenia.

Spotkanie w oświęcimskiej Bibliotece będzie promowało najnowszą książkę pisarki „Arcykapłanka”. Małżeństwo Aleksandry i Rafała przechodzi kryzys. Mnożą się wzajemne oskarżenia i wyrzuty. Po kolejnej kłótni z mężem kobieta wychodzi do pobliskiego parku, by ochłonąć. Niespodziewanie wpada na dawną przyjaciółkę, która przed blisko dwudziestu laty zaginęła bez śladu. Aleksandra zdążyła już pogodzić się z tym, że nigdy więcej nie zobaczy Sabiny. Kobiety odnawiają relację, a koleżanka ze szkolnej ławki wprowadza ją w tajemniczy świat ezoteryki. Aleksandra ma nadzieję, że z pomocą tarota uda jej się uratować małżeństwo. Zamiast tego przekonuje się, jak niszczycielską moc potrafią kryć w sobie wróżby. W tej historii nic nie jest oczywiste. Kto z bohaterów gra w otwarte karty, a kto z miną pokerzysty próbuje ograć pozostałych?

Spotkanie autorskie z pisarką – 10 grudnia, o godz. 17:00, wstęp jest wolny. Na spotkaniu będzie można kupić książki pisarki. Zapraszamy.

Galeria