20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE UCZNIÓW SP 4 W OŚWIĘCIMIU Z PODOPIECZNYMI DZIENNEGO DOMU POMOCY

Świąteczne spotkanie uczniów SP 4 w Oświęcimiu z podopiecznymi Dziennego Domu PomocyNajpierw warsztaty międzypokoleniowe, a później wspólne kolędowanie. W taki miły sposób przedświąteczny czas spędzili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 w Oświęcimiu w Dziennym Domu Pomocy.

Na warsztaty wybrali się uczniowie klas 3a i 3b. W pierwszej części spotkania odbyły się zajęcia kulinarne, w trakcie których dzieci wspólnie z seniorami przygotowali ciasto na mufinki. W czasie oczekiwania na wypieki uczestnicy warsztatów ozdabiali obrazek renifera, który później zamieścili w ramce, stał się on niezwykłą pamiątką tych zajęć. Zarówno uczniowie jak i seniorzy wykazali się niezwykłą pomysłowością swoich prac. Niespodziankom nie było końca. Na warsztaty przybył także Święty Mikołaj i wręczył prezenty.

Niezwykła atmosfera panowała także podczas wspólnego kolędowania, w którym wziął udział chór szkolny. Na zaproszenie Dziennego Domu Pomocy przybyli także prezydent miasta Janusz Chwierut wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Kanią, wiceprzewodniczący Rady Miasta Ireneusz Góralczyk oraz inni goście.

Galeria