13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ŚWIĘTO KARPIA 2022

Święto Karpia 2022Karp w kilku odsłonach? To musi być Święto Karpia.

ZAPACHNIAŁO NA ZATORSKIM RYNKU

Podczas Święta Karpia, które odbywało się na zatorskim rynku 2 i 3 lipca, mogliśmy spróbować pysznych regionalnych potraw. Oczywiście kulinarnym królem był jak zwykle karp przygotowany przez Mistrzów Kuchni ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników oraz przez koła gospodyń wiejskich gminy Zator.

FOLKOWO, ROCKOWO I LIRYCZNIE

Tegoroczne Święto Karpia było bardzo małopolskie i to właśnie głównie małopolscy artyści gościli na zatorskiej scenie. Folkowe rytmy zapewniły nam zespoły Ciupaga, Lachersi i PotOCK. Ten Ostatni brzmiał również mocno rockowo. W liryczny, ale też radosny klimat, wprowadzili nas Małgorzata Szybisty i Cecylia Biel przy akompaniamencie Roberta Budzynia. Na scenie wybrzmiał też Moonlight w wykonaniu Becky Sangolo, będący jej pierwszym autorskim projektem, który powstał w Polsce. Gwiazdą pierwszego dnia Święta Karpia był Grzegorz Turnau z zespołem, natomiast w niedzielę popis swoich umiejętności dała Orkiestra Dęta Zator wraz z gośćmi.

NA WESOŁO, NA SPORTOWO

Poza występami artystycznymi i stoiskami kulinarnymi nie zabrakło ogródka zabaw i warsztatów dla dzieci, wesołego miasteczka, zwiedzania zbiorów TMZZ czy stoiska Polskiego Związku Łowieckiego. Tradycyjnie już można było wziąć udział w Mistrzostwach Tenisa Ziemnego, przejechać się bryczką czy zatańczyć na rynku z grupami tanecznymi.

Wideo

Święto Karpia w obiektywie ROKVitaNews
Święto Karpia w obiektywie ROKVitaNews

Galeria