13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / SZCZEPAN TWARDOCH W ALEI PISARZY W OŚWIĘCIMIU

Szczepan Twardoch w Alei Pisarzy w OświęcimiuKolejną pamiątkową płytę w Alei Pisarzy w Oświęcimiu odsłonił Szczepan Twardoch, pisarz, publicysta, autor wielu bestsellerowych powieści.

W powieściowym dorobku pisarza prawie każe dzieło jest bestsellerem. Mowa tu o powieściach Morfina (2012), Drach (2014), Król (2016) czy najnowszej Królestwo (2018). W Alei Pisarzy na pamiątkowej płycie wyryty został cytat z Dracha: „Jesteście źródłem i pokarmem wszystkiego, co kiedyś się narodzi. Jesteście jednym. Ze mną i ze sobą”.

Spotkanie autorskie z pisarzem, które odbyło się w Auli św. Wawrzyńca po uroczystym odsłonięciu płyty, poprowadził Krzysztof Zajas, literaturoznawca, profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Rozmowa toczyła się nie tylko wokół Dracha, z którego zaczerpnięty został cytat, ale także wokół tematów żydowskich i Zagłady czy też dopiero zapowiadającej się Zagłady, które to tematy występują w następnych powieściach, czyli Królu i Królestwie. Autor opowiedział także o swoich pozaliterackich zainteresowaniach sztukami walki, bronią i podróżami.

Szczepan Twardoch jako siedemnasty dołączył do grona wybitnych twórców, uhonorowanych pamiątkową płytą w Alei Pisarzy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Wideo

Szczepan Twardoch w Alei Pisarzy w Oświęcimiu
Szczepan Twardoch w Alei Pisarzy w Oświęcimiu

Galeria