13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TOMASZ SEKIELSKI W CHEŁMKU

Tomasz Sekielski w Chełmku13 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyło się spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim.

Choć Tomasz Sekielski odwiedził MOKSiR głównie jako powieściopisarz, autor bestsellerowej trylogii Sejf, to jednak w opowieści o swoim życiu, której mieli okazję wysłuchać zebrani, poruszył także inne wątki, obszary swoich działalności. Pan Tomasz znany jest szerokiemu gronu odbiorcy przede wszystkim jako dziennikarz radiowy i telewizyjny, nie mogło zatem zabraknąć historii o początkach tej przygody, która zaczęła się już w szkole, gdzie postanowił reaktywować dawno już nie działający radiowęzeł.

Świat przedstawiony w książkach jego autorstwa jest w pewnym stopniu, choć operujący fikcją, odzwierciedleniem tego, z czym spotkał się pracując jako dziennikarz. Pierwszą część trylogii Sejf napisał po odejściu z telewizji TVN, kiedy to miał więcej czasu z powodu przymusowego dziewięciomiesięcznego zakazu pracy w telewizji. Był to dobry moment, gdyż, jak sam mówi, zawsze chciał napisać powieść sensacyjną, thriller polityczno-szpiegowski. Publiczność, która zadawała szereg pytań, mocno interesowała się również filmem braci Sekielskich Tylko nie mów nikomu, który wielu ludziom otworzył oczy na sprawę pedofilii w kościele.

Wideo

Tomasz Sekielski w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku
Tomasz Sekielski w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku

Galeria