13 czerwiec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / TURNIEJ SZACHOWY POD PATRONATEM WÓJTA GMINY PRZECISZÓW

Turniej Szachowy pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów19 czerwca w Domu Kultury w Przeciszowie odbył się już po raz trzeci Turniej Szachowy pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów.

Wydarzenie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród szachistów. 49 zawodników z Przeciszowa, Oświęcimia, Babic, Grojca walczyło o najwyższe trofea. Gminę Przeciszów reprezentowało aż 19 członków sekcji szachowej, działającej na co dzień przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie. Sędzią Głównym był Martin Surman, który bardzo sprawnie przeprowadził turniej w trzech grupach wiekowych: do lat 10, 16 oraz open.

Szachiści dawali z siebie wszystko w każdej z siedmiu rund, ponieważ, aby stanąć na podium, liczyło się każde zwycięstwo, każdy zdobyty punkt. I udało się! W najmłodszej grupie wiekowej drugie miejsce zajął Nikodem Wójcik, który kilka tygodni temu wygrał w swojej grupie w Oświęcimiu. W ten sposób potwierdził wysoki poziom gry. Na miejscu trzecim uplasowała się Maja Fuczek, której dodatkowo przypadł piękny puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Zatorze, za najwyższą ilość punktów wśród dziewczynek. Puchar Wójta Gminy Przeciszów przypadł Tadeuszowi Tucowi z Oświęcimia, który dodatkowo zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Organizatorzy składają gorące podziękowania Wójtowi Gminy Przeciszów Tomaszowi Kosowskiemu za objęcie patronatem wydarzenia.

Podziękowania kierowane są również na ręce Członka Zarządu Województwa Małopolskiego Pani Iwony Gibas za objęcie Patronatem Honorowym naszego wydarzenia oraz ufundowanie nagród oraz Wicestarosty Oświęcimskiego Pawła Kobielusza za objęcie Patronatem Honorowym przedsięwzięcia oraz ufundowanie nagród.

Nagrodę i Puchar ufundowała również Pani Katarzyna Lalik – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Zatorze, za co organizatorzy składają wielkie podziękowania.

Wideo

Turniej Szachowy pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów
Turniej Szachowy pod Patronatem Wójta Gminy Przeciszów