18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / UCZNIOWIE Z OŚWIĘCIMSKIEJ „CZWÓRKI” WZIĘLI UDZIAŁ W ŚWIĘCIE KSIĄŻKI DZIECIĘCEJ

Uczniowie z oświęcimskiej „czwórki” wzięli udział w Święcie Książki DziecięcejUczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu wzięli udział w trzydniowym Święcie Książki Dziecięcej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu.

Zorganizowane ono zostało w ramach 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, której laureatką została w tym roku Justyna Bednarek.

Już po raz trzeci przedstawiciele oświęcimskiej Czwórki mieli zaszczyt odczytania, podczas Gali wręczenia nagród, werdyktu jury dziecięcego. Ponadto brali udział w licznych spotkaniach autorskich z pisarzami i ilustratorami.

Klasy 5a, 5b i 5c miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z panią Renatą Piątkowską, które dotyczyło jej książki pt. Wszystkie moje mamy.

Z kolei klasa 5e wzięła udział w spotkaniu z panią Katarzyną Ryrych na temat najnowszej książki pt. Apoteker, opowiadającej o Tadeuszu Pankiewiczu, krakowskim aptekarzu z czasów II wojny światowej.

Kolejnym niezwykle ciekawym wydarzeniem były warsztaty z ilustratorem panem Danielem de Latour, w których wzięły udział klasy 2c i 3b. Uczniowie przygotowywali małe kieszonkowe pokoiki dla świnek bohaterek książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel Kamienica.

Tematyką ekologii oraz ochrony praw zwierząt zainteresował pan Adam Wajrak, znany ekolog, uczniów klasy 8c. Spotkanie odbyło się bezpośrednio po uroczystej Gali, po odebraniu wyróżnienia za książkę pt. Lolek.

Galeria