20 kwiecień 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „ZA MATOWĄ SZYBĄ” – SPOTKANIE W ROK ZATOR

„Za matową szybą” – spotkanie w ROK Zator4 grudnia w Regionalnym Ośrodku Kultury Doliny Karpia w Zatorze odbyło się spotkanie z Agnieszką Smreczyńską-Gąbką, autorką książki „Za matową szybą. W drodze do utraconej tożsamości”.

Bohaterem książki, spisanej w formie rozmowy, jest wujek autorki, Tadeusz Smreczyński, jeden ze świadków Zagłady, arystokrata ducha, jak nazwał go Leszek Szuster, Dyrektor MDSM w Oświęcimiu. Książka wydana została właśnie przez Fundację na rzecz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, z którym Tadeusz Smreczyński współpracował przez około 15 ostatnich lat życia.

Podczas spotkania w Zatorze z Panią Agnieszką prowadzący rozmowę, Łukasz Dziedzic, poruszył najważniejsze zagadnienia, jakie dotykają czytelnika wspomnień. Nie zabrakło pytań najtrudniejszych, takich jak te dotyczące wiary w Boga i życia z piętnem obozów koncentracyjnych. Autorka książki odpowiedziała na każde z nich wyczerpująco. Zachęcamy do wysłuchania rozmowy i obejrzenia całego spotkania w poniższym filmie.

Wideo

"Za matową szybą..." - spotkanie promujące książkę w ROK Zator

Galeria