28 wrzesień 2020
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XII PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK ZATOR 2020

XII Przegląd Kolęd i Pastorałek ZATOR 2020



W sobotę 11 stycznia 2020 roku w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze odbywał się XII Przegląd Kolęd i Pastorałek.

W tym roku w konkursie wzięło udział około 200 uczestników, a jury w składzie: Maria Klich i Adrianna Bujak Cyran oceniło ponad 120 prezentacji.

I grupa PRZEDSZKOLAKI soliści:

I miejsce: Antoni Sroka (Kraków), Maks Charnas (GOK Spytkowice)

II miejsce: Kinga Rataj (Katowice), Milena Skrzyńska (OK Gminy Tomice) , Liwia Stuglik  (ZSP Tomice)

III miejsce: Dominika Labocha (Tomice)

Wyróżnienie: Aleksandra Warzecha (GOK Spytkowice), Małgorzata Balon (GOK Spytkowice)

II grupa KLASY I-III soliści:

I miejsce: Maria Wnęk (GOK Spytkowice), Paulina Knapik (Studio Artystyczne Banda Rabanda – Sarnów), Wojciech Grubka (SP Włosienica)

II miejsce: Nadia Świergosz (GOK Spytkowice), Aniela Mądra (CKiS Skawina), Kaja Kula (CKiS Skawina), Antonina Piórowska (SP Witanowice)

III miejsce: Emilia Suska (SP nr 2 Spytkowice), Amelia Berniak (GOK Spytkowice), Lena Gawęda (GOK Spytkowie), Martyna Nawieśniak (CKiP Brzeźnica), Emilia Szczygieł (ZSP Graboszyce), Lena Nowotarska (ROK Zator), Julia Kurzyńska (Siemianowice Śląskie)

Wyróżnienie: Wiktoria Studnicka (GOK Mogilany), Zofia Kołodziej (GOK Spytkowice), Martyna Stachura (SP Włosienica), Zofia Rusinek (ZSiS Grodzisko)

II grupa KLASY I-III zespoły:

I miejsce: „Wesołe Nutki” (ZSP Graboszyce), „Pierwszaki z Asi Paki” (SP Włosienica)

II miejsce: Duet MAJATI (GOK Mogilany), SP2 w Spytkowicach

III miejsce: Tomiczanie (OK Gminy Tomice), GRODI (SP Grodzisko)

III grupa KLASY IV-VI soliści:

I miejsce: Aleksandra Hachlica (GOK Mogilany), Izabela Janowicz (MDK „Dom Harcerza” Kraków)

II miejsce: Natalia Sroka (Zator), Kamil Skrzyniarz (MK im. J. Kiepury Sosnowiec), Julia Jończyk (MK im. J. Kiepury Sosnowiec), Hanna Sajdak (CKiS Skawina)

III miejsce: Maria Kozioł „GOK Spytkowice), Maja Charnas (GOK Spytkowice), Milena Grela (CKiP Brzeźnica), Daria Nowak (CKiS Skawina), Klaudia Cichy (SP Włosienica), Kacper Cieślik (MOPT Dąbrowa Górnicza), Wiktoria Konieczny (CKiS Skawina)

wyróżnienie: Gabriela Rokowska (ZSO Zator), Wiktoria Gębiś, Julia Błachut (ZPS Łączany), Julia Dąbrowska (CKiS Skawina), Mateusz Pierożek (CKiS Skawina), Monika Stachura (SP Włosiennica), Adrianna Skawińska (All Music)

III grupa KLASY IV-VI zespoły:

I miejsce: Klasa V i VI (ZSP Graboszyce) „Pastorałka od serca do ucha”

IV grupa KLASY VII, VIII  I GIMNAZJUM soliści:

I miejsce: Julia Jonak (MOPT Dąbrowa Górnicza), Julia Kostka (GOK  Spytkowice)

II miejsce: Gabriela Wawro (GOK Spytkowice), Zuzanna Węglarz (GOK Mogilany, Julia Rączka (Bielsko Biała), Karolina Piórkowska (GOK Spytkowice)

III miejsce: Izabella Budzeń (SP nr 4 Oświęcim), Sandra Pytlarz (Przybędza), Kacper Nidecki (ZSP Graboszyce

wyróżnienie: Nikola Janiczek, Magdalena Kumala (GOK Mogilany) Emilia Bałucka (Studio Efendi Clue w Łobzowie)

IV grupa  KLASY VII, VIII I GIMNAZJUM zespoły:

I miejsce: Duet ZULKA (GOK Mogilany), Zespół BRA BRE BRI (GOK Mogilany)

II miejsce: Sing for you (SP nr 4 Oświęcim)

V grupa OTWARTA soliści:

I miejsce: Daria Byrska (GOK Spytkowice), Michał Lech (MDK w ZSiP nr Katowice), Martyna Młynarczyk (MDK w ZSiP nr 2 Katowice)

II miejsce: Daria Porębska (MDK w ZSiP nr 2 Katowice), Zuzanna Bednarek (MOPT Dąbrowa Górnicza), Małgorzata Szybisty

III miejsce: Justyna Bałucka (Studio Efendi Clue Łobzów), Michał Posłuszny (MOPT Dąbrowa Górnicza), Julia Szotek (MOPT Dąbrowa Górnicza)

wyróżnienie: Julia Mostowik (Brzeźnica), Karolina Głowacz (CKiP Skawina), Urszula Strzebońska (GOK Mogilany), Martyna Kobus (MOPT Dąbrowa Górnicza), Marta Jachymczyk (MOPT Dąbrowa Górnicza), Amelia Rorat (MOPT Dąbrowa Górnicza)

V grupa OTWARTA zespoły:

I miejsce: Trio Martyna Młynarczyk, Daria Porębska i Natalia Maciąg (MDK w ZSiP nr 2 Katowice)

II miejsce: Duet Małgorzata Szybisty i Julia Krzywoń (CKiS Skawina), Zespół wokalno- instrumentalny -”Mało popularni” (MOPT Dąbrowa Górnicza)

III miejsce: The TONACJA (MDK z ZSiP Katowice)

W poniższej galerii zdjęć oraz filmie prezentujemy kategorię IV-VI szkół podstawowych.

Wideo

XII Przegląd Kolęd i Pastorałek ZATOR 2020 kategoria klasy IV-VI
XII Przegląd Kolęd i Pastorałek ZATOR 2020 kategoria klasy IV-VI

Galeria