18 maj 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / XIX OGÓLNOPOLSKI KONKURS MODELI KARTONOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY PRZECISZÓW

XIX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy PrzeciszówKolejny rok modelarskiej przygody za nami. Kto był, z pewnością nie powinien żałować. Ponad 500 modeli kartonowych, wykonanych przez modelarzy z Polski, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji można było podziwiać podczas 19. Ogólnopolskiego Konkursu Modeli Kartonowych o Puchar Wójta Gminy Przeciszów.

W tym roku dominowały samoloty, pojazdy szynowe, pojazdy kołowe i gąsienicowe. Zaskoczeniem była znaczna ilość modeli rakiet i sci-fi.

Nie zabrakło dodatkowych atrakcji. W sobotę można było uczestniczyć w pierwszym z cyklu spotkań pn. Przeciszowskie Poradniki Modelarskie, w którym modelarze samolotowi zgłębiali tajniki swoich technik. Sala klubu seniora była wypełniona po brzegi. Kolejną atrakcją był wernisaż obrazów i grafik „Wielka Wojna i Niepodległość” Tomasza Króla z Rzeszowa, który w sposób niebanalny opowiadał o powstaniu, inspiracjach oraz technikach malarskich.

Podsumowanie konkursu modelarskiego odbyło się w niedzielę, kiedy to modelarze zostali nagrodzeni za najlepiej wykonane prace.

Przeciszów nie zwalnia modelarskiego tempa, gdyż znany jest już termin kolejnej edycji (18-20.09.2020). A to wszystko z uwagi na potrzebny czas modelarzom, którzy przygotują kolejne kartonowe cuda!

Galeria