04 marzec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / „Z MIŁOŚCI DO WOLNOŚCI. SOLIDARNI Z UKRAINĄ”

„Z miłości do wolności. Solidarni z Ukrainą”22 października w Przeciszowie miało miejsce ważne wydarzenie, mające na celu integrację społeczności polsko-ukraińskiej.

Projekt „Z miłości do wolności. Solidarni z Ukrainą” powstał z inicjatywy Towarzystwa Inicjatyw Lokalnych Libero w Brzeszczach, a Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie zajęła się organizacją tego wydarzenia. Patronat Honorowy nad całością objęła Pani Iwona Gibas, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego.

Ten dzień był przepełniony działaniami kulturalnymi. Do południa odbywały się warsztaty malarskie dla dzieci i młodzieży z Polski i Ukrainy, prowadzone przez Iwana i Irminę Malińskich. Po południu Iwan Maliński otworzył  swoją wystawę „Liryczna ekspresja”. Największym wydarzeniem tego dnia był koncert, podczas którego na scenie wystąpili: zespół szkolny PERFECTUM z Piotrowic, dzieci ze Szkoły nr 1 w Przeciszowie, zespół śpiewaczy SAME SWOJE z Przeciszowa, Koło Gospodyń Wiejskich z Piotrowic, dzieci z przedszkola w Piotrowicach. Po koncercie odbyła się degustacja kulinarna żuru po przeciszowsku i barszczu ukraińskiego.

Zachęcamy do obejrzenia relacji filmowej SPONTINEWSTV, młodzieżowej telewizji internetowej działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przeciszowie.

Wideo

"Z miłości do wolności. Solidarni z Ukrainą"