04 marzec 2024
STRONA GŁÓWNA / AKTUALNOŚCI / ZATORSKI KARP NA ŚWIĄTECZNYM STOLE 2023

Zatorski Karp na Świątecznym Stole 2023Zatorski Karp na Świątecznym Stole w odsłonie małopolskiej odbywał się w strefie festiwalowej Energylandii.

Jak co roku, i tym razem, nie zabrakło pysznego, świątecznego jedzenia. „Przysmaki świąteczne” zagwarantowane były przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu oświęcimskiego, wadowickiego i chrzanowskiego.  Za „Przysmaki z Doliny Karpia” odpowiedzialne były Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich oraz Wielozawodowy Zespół Szkół w Zatorze. Pokaz kulinarny „Święta w zatorskiej kuchni” był zasługą kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Na jarmarku świątecznym pojawiły się stragany rękodzielników Art Do Ka, a na zimowej scenie wystąpili: Małgorzata Szybisty, Julia Dąbrowska, Mateusz Pierożek oraz zespoły i soliści z Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze i z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Staropolskie jasełka Nona Art Studio dopełniły świąteczną atmosferę, a scenę rozpaliła gwiazda wieczoru, czyli zespół Brathanki.

Dla najmłodszych ROK Zator przygotował warsztaty: dekorowanie pierniczków oraz wykonywanie ozdób świątecznych.

Filmową relację z wydarzenia przygotowali młodzi reporterzy ROKVitaNews. Film do obejrzenia poniżej i na kanale YouTube ROKVitaNews.

Wideo

Zatorski Karp na Świątecznym Stole 2023
Zatorski Karp na Świątecznym Stole 2023

Galeria